ArtiSential™ cerrah destekli robotik kollar

ArtiSential™ laparoskopik aletleri, insan elinin belirli yeteneklerini taklit edecek şekilde tasarlanmıştır.

Ergonomik Tasarım, Sezgisel Kontrol, Mükemmel Hassasiyet

ArtiSential™ artikülasyonlu, bilekten yönlendirmeli, çok eklemli laparoskopik cerrahi robotik aletleri, sezgisel ve ergonomik olacak şekilde tasarlanmıştır. ArtiSential™ cerrah destekli robotik teknoloji ürün serisinde her aletin ortak özelliklere sahip bir kolu vardır:


Çok Eklemli Uç Efektörü

ArtiSential™ cerrah destekli robotik kolların Uç efektörü, cerrahın el (bilek ve parmak) hareketleriyle sorunsuz bir şekilde senkronize olan basitten karmaşığa yatay ve dikey hareketleri gerçekleştirebilmek için iki eklemli olarak tasarlanmıştır.


Çene Kontrol Halkaları

Cerrah, sadece başparmağı ve işaret parmağını kullanarak aletin ucunu çene kontrol halkalarıyla kolayca açıp kapatabilir. ArtiSential™ cerrah destekli robotik kolların çok yönlü tasarımı, hem sağlak hem de solak doktorlar için kullanım kolaylığı sağlar.


Tutacağı Kavrama

ArtiSential™ cerrah destekli robotik kolların Tutma yerini küçükten büyüğe çok çeşitli el boyutlarına uyacak şekilde tasarladık.


Kilitleme kolu

Bu isteğe bağlı bir özelliktir, gerektiğinde yerinde tutmak için uç efektörün çift eklemini devre dışı bırakır. Uç efektörü artık yukarı, aşağı, sola veya sağa hareket edemez, ancak yine de çene kontrol halkaları aracılığıyla ArtiSential™ cerrah destekli robotik kolların ağzı açılıp kapanabilir.


şaft

ArtiSential™ cerrah destekli robotik kolları 25, 38 ve 45 santimetre olarak farklı cerrahi prosedürler için gerekli olan 3 farklı şaft uzunluğuna sahiptir.


Elektrot

ArtiSential™ cerrah destekli robotik kolların Enerji cihazının ucunda, spesifik ürün modeline bağlı olarak bipolar veya monopolar olabilen bir elektrot bulunur.