ÖZELLİKLER

•    Şeffaflık ve radyo-opaklık (GSS™)

İyi x-ray görünürlüğü ile optimize endoskopik doku görüntülemeyi birleştiren, altın ve baryum sülfat ile doldurulmuş ayaklar.

•    Her boy ve çapta zengin ürün gamı
NOVATECH® zengin ürün çeşidi ve çok geniş çap, boy ve şekil seçeneği ile hastanın ihtiyaçlarına tam uyum sağlayan bir stentin kullanılmasına imkan verir. Bu nedenle ve herhangi bir duruma karşı hazırlıklı olmak için, hekime farklı stent tiplerinin, çaplarının ve uzunluklarının temel hatlarını sağlamak esastır. Vaka sırasında seçilen stentin farklı boy ve çaplarını da vakada yanımızda bulundurarak bronkoskopi sırasında olası bir çap değişikliğine karşı hazır oluruz. Stentler, granülasyon riskinden kaçınmak ve mukosiliyer klirensi sağlamak için kesilmemelidirler.
(lütfen Kullanım Talimatları’na bakınız).

•    Anti-migrasyon ayak sistemi
Ayak dizaynı, stenti trakeobronsiyal agacın kıkırdak halkaları arasına yerlestirerek migrasyon riskini en aza indirmektedir. Stent tasarımı, öksürük refleksini inhibe eder. Ayaklar, stent yüzeyi ile mukoza arasındaki direkt teması azaltır ve kompresif kuvvetleri, ufak ayak yüzeyleri arasında esit olarak dagıtır.

•    Yapışkan olmayan pürüzsüz yüzey
Yapışkan olmayan stent yüzeyi, mukoza tarafından mükemmel bir şekilde tolere edilir. Mukosiliyer klirense izin verir. İn vitro testler, GSS™ ve DUMON® silikon stent yüzeylerinin piyasada bulunan diğer stentlere göre oldukça etkin olduğunu göstermiştir.

•    Eğimli uçlar
Stentlerin uçları, mukus birikimi riskini azaltmak
için tasarlanmıştır. Atravmatik olmaları ve mukosiliyer klirensi iyileştirmek için özel olarak stentin uçlarına eğim verilmiştir.

•    Çıkarılabilirlik
GSS™ ve DUMON® stentler, uzun süreli bir implantasyon sonrasında bile, gerektiğinde kolayca çıkarılabilirler (11 yıl sonra bile olumlu çıkarılma sonuçları literatürde bulunmaktadır).

•    Uzun dönemli implante edilebilir silikon
Tüm Novatech GSS ve Dumon ürünleri uzun dönemli yani 29 günden uzun implante edilebilen 1. kalite medikal silikondan üretilmektedir.