TAMAMLAYICI ÜRÜNLER

SILMET® METAL STENTLER

SILMET®, bir nikel ve titanyum alasımı olan nitinolden yapılmış, kendiliğinden genişleyebilir bir stenttir. Silmet® tamamen el yapımıdır ve kendi yerleştirme sistemi içinde steril (etilen oksit) olarak gelmektedir. Silmet® daha çok gerekli olduğunda, her ikisi de temel referanslar olarak görülen DUMON® ve GSSTM silikon stentlerinin hattını tamamlamaktadır. Silmet® direkt görüş veya X-ray altında fleksibl bronkoskop ile yerleştirilebilir.

 

 

TONN / NOVATECH® STENT APLİKATÖRÜ

Stent yerleşimi, TONN / NOVATECH® Stent Aplikatörü ile birlikte rijit bronkoskop ile yapılmaktadır. Kullanımı kolay olan TONN / NOVATECH® Stent Aplikatörü, silikon stentlerin çeşitli şekillerde eklenmesine izin veren dört boyutta mevcuttur.

(MAVI, KIRMIZI, YESIL ve BEYAZ): 20 mm’ye kadar bir dıs çapa ve 160 mm’ye kadar bir uzunluğa sahip olan stentler (Y-Stentleri) yerleştirilebilir. Ayrıca, Y-Stentinin eklenmesi de kolaylaştırılmıştır. Ana dalın pozisyonu eklemeden önce, yanlış yere koyma ve stent hasarını en aza indirecek şekilde belirlenebilir.

BRONKOSKOPİ İÇİN FORSEPS

Bronkoskopi için forseps’in ergonomik çeşitleri de NOVATECH®’ten ayrıca temin edilebilir. Forseps tamamen sökülüp, güvenli ve kolay bir şekilde temizlenebilir.

Ölçme Dilatörü, bu ürün çizgisini tamamlayarak bir alette iki fonksiyon sağlamaktadır: Tamamen konuşlandırılmamış stentlerin açılmasının yanında, hekimin doğru stent çapını seçmesine yardımcı olmak amacıyla bronşun veya trakenin çapını ölçmek için de kullanılabilir.

 

SILIK’ON™ SD;

29 günden fazla implante edilebilen, tek doz steril, medikal düzeyde bir silikon yağıdır. Hasta güvenliğini daha fazla iyileştiren, stentle ya da hastayla direkt olarak temas eden diğer steril aletlerin yanı sıra steril silikon trakeo-bronsiyal GSS™ ve DUMON® stentlerinin implantasyon öncesinde lubrikasyonu için yenilikçi araçlar. Tek bir doz steril SILIK’ON™ SD, bir GSS™ ile gelir. Diğer silikon stentlerle birlikte kullanmak için (örneğin TRACHEOBRONXANETM DUMON®), SILIK’ONTM SD ayrıca mevcuttur (kutu 5).