Medikro® SpiroSafe akış transdüceri tek kullanımlık bir pnömotaktır. SpiroSafe ile bakteri filtrelerine, sterilizasyona veya ilave karton ağızlıklarına gerek yoktur. Bu, operasyonel maliyetleri azaltır. Her ağızlık, doğruluk için ayrı ayrı doğrulanır.

SpiroSafe, hastadan hastaya çapraz bulaşmayı önleyerek güvenliği artırmak üzere tasarlanmıştır. SpiroSafe, standart bakteri filtrelerinden% 78 daha az atık üreterek çevreyi korumaya yardımcı olur. Medikro tek kullanımlık akış transdüserleri polietilenden yapılır ve toksik emisyon üretmeden yakma yoluyla imha edilebilir.

Kolay Büküm-Bağlan sistemi

Medikro döner-Bağlantısı, SpiroSafe akış transdüserlerinin bağlanmasını ve çıkarılmasını kolay ve hızlı yapar.

Filtre yok, sterilizasyon yok

Tek kullanımlık Medikro SpiroSafe akış transdüserleri ile bakteri filtreleri kullanmaya veya sterilizasyon yapmaya gerek yoktur.

Hastanın güvenliği

Tek kullanımlık SpiroSafe akış transdüserleri enfeksiyon kontrolünde güvenlik sağlar. Hastanın nefesi basınç kablosundan geçmediği için cihaza girmez. Bu, hastadan hastaya çapraz bulaşmayı önler ve spirometreyi korur.

VCT teknolojisi

Titreşim Kontrolü Kablo (basınç tüpü), hasta ve tüp hareketinin neden olduğu sinyal gürültüsünü ortadan kaldırır. Bu sinyali dengeler ve genel spirometri kalitesini geliştirir.

Maliyet açısından verimli

Medikro SpiroSafe saniyeler içinde değiştirilebilir. Böylece tüm sistem hemen temizlenir ve bir sonraki hasta için hazır olur.

Çevre dostu

SSpiroSafe, standart bakteri filtrelerinden% 78 daha az atık üreterek çevreyi korumaya yardımcı olur. Polietilenli olup toksik emisyon üretmeden yakılarak imha edilebilir.

Çocuklar için Uygun

Tek kullanımlık SpiroSafe akış transdüseri hassas ve ergonomiktir ve bu da çocuklar ve yetişkinler için mükemmel bir şekilde uygundur.

Hareketli Parça Yok

SpiroSafe’in donanım kesintileri ihtimalini ortadan kaldıran hareketli bir parçası yoktur. Bakım masrafı yok. Değiştirilen parçalar için ek ücret alınmaz.

Kontaminasyon yok

Kesin SpiroSafe akış transdüseri, enfeksiyon kontrolünde gelişmiş güvenliği sağlar: hastanın ölçümü bittiğinde akış dönüştürücüsünü atın.

Doğruluk standart olarak

SpiroSafe, ATS / ERS gerekliliklerini ve tüm akış ve hacim dalga formlarındaki standartları karşılamak üzere tasarlanmış ve test edilmiştir.

SpiroSafe Teknik Özellikleri 

Sensör tipiTek kullanımlık SpiroSafe Pnömotak
ÖzellikleriÇift yönlü
doğrulukATS (1994), ERS (1993) ve ATS / ERS (2005)
Akış Aralığı+ -14 L / sn
Ses düzeyi aralığı0-14 L
Direnç<0.6 cmH2O / l / s14l / s